EN | TR

Efes : 3km – Ağaçlı yürüyüş yoluyla 30 dakika. 8000 yıllık tarih, tümüyle mermerden yapılmış ilk kent, tarih boyunca dinlerin kesiştiği kutsal mekanlar, 14000 kitaplık Celsius Kütüphanesi, 24000 kişilik antik tiyatrosu, Liman yolu, Hadrian Tapınağı, Meryem Kilisesi, zengin mozaik ve duvar resimleri ile Yamaçevleri…Dünyanın en iyi korunmuş antik kenti.

St. Jean Katedrali : 10 dakika yürüme mesafesi. İsanın en sevdiği havarisi St. Jean’ın mezarının bulunduğu 6 kubbeli bazilika dünya mirası listesindedir ve taşları Ayasofya’nın yapımında kullanılmıştır.

Kale : 10 dakika yürüme mesafesi. İç kalenin sur duvarları Bizans döneminde yapılmış, daha sonra ilavelerle Aydınoğulları ve Osmanlı dönemlerinde de kullanılmış. Kale içinde sokaklar, sarnıçlar, cami ve bir kilise bulunuyor.

İsa Bey Camii : 10 dakika yürüme mesafesi. 1375 yıllarında yapılan cami Selcuklu sanatının en önemli eserlerinden biridir. Hem avlulu Türk cami tipinin, hem de Anadolu sütünlu camilerin bilinen en eski örneğidir.

Efes Müzesi : 10 dakika yürüme mesafesi. Efes kazılarından çıkarılmış değerli eserler sergilenmekte olan müze Türkiye’nin en önemli yerel müzesidir.

Artemis Tapınağı : 15 dakika yürüme mesafesi. Dünyanın 7 harikasından biri, antik dünyanın mermerden inşa edilmiş ilk tapınağı.

Meryemana : 8 km.İsa’nın annesi Meryem’in son yıllarını geçirdiğine inanılan kilisedir. Hristiyanlar için Hac yeridir ve papalar tarafından ziyaret edilmiştir. Müslümanlar içinde bir adak yeri olup mistik bir doğası vardır.

Yedi Uyuyanlar : (Ashabı-ı Kehf) 3.5 km. Putperestlerin zulmünden kaçan 7 Hristiyan gencin sığındıkları mağara olup Bizans döneminde mezar kilisesi haline getirilmiştir.

Şirince : 9 km. Tarihi Rum köyü. Mübadele sonucu Rumların ayrıldığı köy doğası, bağları, meyve bahçeleri kendi üretimi olan şarabı ile ünlüdür. 'Benden Selam Söyle Anadoluya' kitabında bu mübadele dönemini anlatır Dido Sotiriyu.

"Anılar garip, kötülüğü bastırıyor ve şeylerin tadını koruyor. Hepimizi Küçük Asya toprağı sevgiyle doğurdu. Bu sevgiyi kendimiz ve çocuklarımız için korumalıyız."

Pamucak Sahili : 9 km. Efes sahilinin eski isminin verildiği 11 km uzunluğundaki Pamucak, Türkiye’nin en uzun plajıdır.

0 232 892 6154

0 232 892 2169

info@kalehan.com

Havaalanına 45 dakika mesafede.

Atatürk Caddesi No: 98, 35920 Selçuk - İZMİR

© 2017 Kalehan Hotel, Selçuk